Zefir z silnikiem diesla

Najczęściej wybierane na rynku!

zefir_z_silnikiem_diesla.jpg

Historia kolei to wiele sławnych maszyn. Niektóre lokomotywy były prawdziwym technologicznym przełomem, mimo że dziś już niewiele osób o nich pamięta.

Nowe rozwiązania, większe prędkości i niespotykana wcześniej moc fascynowały i otwierały przed podróżującymi nowe możliwości. Jedną z takich maszyn był Zefir wyposażony w silnik Diesla.

Zefir powstał w latach trzydziestych ubiegłego wieku i stał się pierwszym krokiem na drodze do wyparcia maszyn parowych. Zefir mógł się poszczycić również innymi, wzbudzającymi podziw rozwiązaniami.

Lokomotywa miała nowoczesny, opływowy kształt i była wykonana ze stali nierdzewnej. Dzięki temu maszyna znacznie różniła się od konkurencyjnych propozycji.

Zefir rozpoczął zresztą nowy etap w rozwoju kolejnictwa, który możemy nazwać erą konkurencji. Kolej stała się domeną prywatnych przedsiębiorców, a Ci starali się podnosić standard przewozów i rozwijać coraz większe prędkości, by utrzymać się na rynku.

Doradzimy jakie wybrać i cieszyć się jazdą Tych nie może zabraknąć w garażu

Głównym zagrożeniem dla kolei stał się rozwój motoryzacji i lotnictwa.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>