CK Everyone Calvin Klein – Męska woda toaletowa

CK Everyone Calvin Klein
Przyznaję, że nowy zapach Calvina Kleina podoba mi się, chociaż prawdopodobnie nie powinien. Otrzymaliśmy po raz kolejny wodę unisex, czyli taką bardzo Kleinowską, z kolejnym pokazem populizmu poprzez modę „to jest dla wszystkich”. Podobnie jak ich zwykła bielizna z lat 80-tych, której pasek ewidentnie zdobi tutaj butelkę, oferuje całkowicie wolne od osądów doświadczenie. CK Everyone przyjmuje obsadę netto autorstwa CK2 (2016) i CK All (2017), poszerzając ją dalej i stwierdzając, że nie dotyczy to tylko wszystkich płci lub samej płci. Ale nawet nie musi mieć płci, aby z niej korzystać.

W tej ostatniej części przyklasnę, ponieważ istnieją osoby niebinarne i powiązane z różnymi aspektami płci, które już nie otrzymują szacunku ani reprezentacji, na jaką zasługują. I chociaż dość nijaki gest, jak perfumy, które mają być także dla nich, wydaje się w najlepszym razie symboliczny lub w najgorszym przypadku cyniczny. To jest jednak coś, co przynajmniej pokazuje uznanie, jak sądzę. Nie chodzi o to, że ludzie potrzebują korporacyjnej marki projektanta, takiej jak Calvin Klein, aby nas dostrzegła. Przynajmniej historycznie starali się wspierać i integrować, wracając do tych bardzo prostych rzeczy jak bielizna, od której wszystko się zaczęło. Alberto Morillas tym razem wraca sam, by skomponować Calvin Klein CK Everyone, pozostawiając Harry’ego Freemonta w tyle (jego tradycyjnego partnera w zbrodni pod tytułem CK). Wyniki jego solowej pracy są w najlepszym razie średnie, ale ładne.

Najnowsze i całkowicie wolne od płci doświadczenie z perfumami CK Everyone zaczyna się od delikatnych cytrusowych tonów bergamotki, mandarynki i obłoków paradisonu, zapożyczonych zarówno z CK All, jak i One Platinum, co naprawdę nie jest niespodzianką. Nie ma tu wielu innych nut owocowych, jak w poprzednich wersjach, ale tak jak w przypadku większości ćwiczeń unisex CK. Nie możesz tak naprawdę powiedzieć w 100%, co w tym jest ze względu na dużą ilość abstrakcyjnych syntetyków. Właściwie można powiedzieć, że znakiem rozpoznawczym każdego zapachu Calvina Kleina, niezależnie od płci, jest wysoki stosunek miszowo-tłuczonych substancji aromatycznych, tworzących akordy nie występujące w naturze, a jedynie powstałe w umyśle. Nie inaczej jest z akordami „wodnymi” i „niebieskiej herbaty” w sercu.

Nie wiem, co to jest, ale wydaje mi się, że to dihydromyrcenol, ozon i jakiś potomek czegoś, co w oryginalnym CK One oznaczało herbatę. Bazą jest całkowicie syntetyczne drewno i piżmo, z lekkim opyleniem cedru nad czymś, co przypomina galaksolid, linalol, limonen i drewno bursztynowe. Piżmo ma nieco kremowy charakter, co sprawia, że ​​CK Everyone Calvin Klein czuje się trochę jak pomarańczowy senny cykl a la Boss in Motion Hugo Bossa, ale podobieństwo jest słabe. Czas noszenia perfum ledwo sięga 6 godzin, a wydajność poza tym jest bliska skórze. To super-casual, prawie jak woda kolońska, rodzaj aromatu pokonującego pustkę, który ma być używany bez kontekstu lub pory roku.

W końcu mamy tu kolejny przykład zapachu dla ludzi, którzy tak naprawdę nie chcą go nosić, przebranego za wspierającą wypowiedź społeczno-polityczną korporacji oderwanej od ludzkiej kondycji i prawdopodobnie przeznaczonego dla tych, którzy tylko chcą pachnieć, jakby przestrzegali odpowiedniej higieny osobistej. Uważam, że najlepiej wykorzystać CK Everyone, zaraz po prysznicu lub treningu. Poza tym nie można uzyskać bardziej głupiego zasięgu niż zapach, którego celem jest niezauważenie i działanie jako warstwa obrony przed smrodem. Więc poza śmiałą inkluzywnością, jaką jest kopia rynkowa, CK Everyone jest po prostu projektem, który bierze na siebie to, co od lat sprzedaje firma Bath & Body Works. To absolutnie najcichszy z wpisów w serii CK One, więc nie myśl, że dostajesz coś w stylu CK Be. Raczej będzie to doświadczenie bliższe jednemu z letnich flankerów.

Ponownie, podoba mi się kompozycja, nie powinienem. Ale jest to zapach o wydajności poniżej średniej, który tak naprawdę nie wyróżnia się, ale jest też niepodobny do niczego, co naprawdę powstało w latach 2020. Więc Calvin Klein CK Everyone staje się łagodny jak zmanierowana ucieczka przed bombami ambroksanowymi i bombami tonka, które zaśmiecają przestrzeń projektantów. Marka znów maszeruje w rytm własnego bębna i zanim wystarczająco dużo ludzi to zrozumie, będzie to kolejny tani dreszcz emocji znaleziony w sklepie na wyprzedaży.

Nuty zapachowe głowy: esencja pomarańczy, imbir
Nuty serca: herbata, tony wodne
Akord podstawy: cedr, paczula, bursztyn, piżmo
Krawędzie: cytrusowe, aromatyczne

Dodaj komentarz