Co to jest folia stretch?

folia stretch
Żyjemy w czasach, w których coraz więcej osób kupuje różne towary przez Internet. Nic w tym dziwnego. To niezwykle wygodny sposób zakupów. Co więcej, nikt nie musi obawiać się wtedy, że przesyłka będzie źle zabezpieczona. Jest bowiem pewien produkt, dzięki któremu zamówiona paczka nie zostanie uszkodzona w trakcie przewozu. Chodzi o specjalną folię stretch.

Folia stretch – zalety

Tego typu, dostępne w branżowych sklepach internetowych (np. neopak.pl), w różnych kolorach i rozmiarach oraz atrakcyjnej cenie, opakowanie powoduje, że do przesyłki nie przedostanie się ani powietrze, ani tym bardziej kurz albo wilgoć (opady atmosferyczne itp.) Jednak to nie są jedyne zalety. Karton, który owinie się taką folią, będzie o wiele bardziej stabilny. Nie ma nawet ryzyka, że ktoś ukradnie jego zawartość, bo trudno dostać się do środka paczki. Folię, o której mowa w niniejszym tekście, stosuje się również do zabezpieczania wielu ładunków o różnej wielkości, znajdujących się na palecie. Dzięki niej nie przesuną się one podczas samego transportu. Właśnie dlatego firmy przewozowe bardzo często korzystają z tego produktu. Co ciekawe, także w gastronomii można spotkać się z folią stretch (służy do szczelnego owijania i przechowywania artykułów żywnościowych oraz resztek jedzenia).

paczki

Właściwości folii stretch

Wiemy już, czym jest praktyczna folia stretch i jakie ma zalety. Warto zatem jeszcze poznać jej właściwości. Okazuje się, że wykonana jest z odpowiedniego surowca o niskiej objętości, czyli polietylenu. Rozciąga się więc bez problemu we wszystkie strony. Mało tego, charakteryzuje się wytrzymałością (tak dużą, że nie ma szans, aby ją przebić zwykłym nożem), a warstwa klejąca sprawia, że ściśle przylega do danej powierzchni. 100 metrów tej folii wystarczy, aby owinąć towar ważący 1 kg. Pamiętajmy jednak, że poza nią, przyda się dodatkowo tzw. dyspenser. Jest to dość proste w obsłudze urządzenie, dzięki któremu nie męczą się ręce, a sama czynność foliowania odbywa się precyzyjnie i szybko.

NEOPAK.PL Folia stretch oferta

Dodaj komentarz