Czy pora roku wpływa na powonienie ?

perfumy

Kiedy zmienia się pora roku, zmienia się również nasz zmysł powonienia. Jeśli zimą i jesienią wybierałyśmy zapachy ciepłe, otulające wręcz ciężkawe to wiosną sięgamy po lekkie i orzeźwiające. Jest w tym pewna zależność tak jak przy sezonowej wymianie odzieży.

Zimą otaczamy się wszystkim, co kojarzy nam się z ciepłem a wiosną i latem stawiamy na świeżość i swobodę. Nawet kolory nosimy zimą ciemniejsze, bardziej mroczne, a gdy nadchodzą cieplejsze dni, szukamy nasyconych, jaskrawych barw. Kolor to radość, optymizm i mega doładowanie, więc kierując się zmysłami, świadomie dokonujemy takiej selekcji. Przy wyborze perfum potrzebne jest przekonanie, że to właśnie te konkretne działają najmocniej na nasz zmysł powonienia. Wszystko jedno czy zdecydujemy się na perfumy, wodę toaletową czy perfumowaną, wybór musi być precyzyjny, by na długo cieszyć się pięknym aromatem.

Dobrze dobrany zapach to gwarancja kobiecości i pewności siebie. Zanim więc postawimy na konkret, przetestujmy w perfumerii przynajmniej kilka zapachów, choćby tych z najnowszych, sezonowych propozycji.

Perfumy są mieszaninami wielu różnorodnych aromatów, w których wyczuwalne są trzy podstawowe nuty : głowy, serca i baza. Najpierw, po rozpyleniu perfum poczujemy nutę głowy, która jest dość wyraźna, wręcz natarczywa, ale nie świadczy o końcowym efekcie. Nie wolno kierować się pierwszym wrażeniem, bo najważniejsza w całej kompozycji jest nuta serca. Dociera ona do nas po kilkunastu minutach i ma decydujące znaczenie. Przesądza o charakterze perfum i daje efekt finalny. Natomiast baza gra rolę dopełniającą, jest trwała i jako ostatnia ulega utlenieniu. Wśród sezonowych zapachów na wiosnę i lato dominują delikatne kwiatowe, w których wyczuwalne są aromaty konwalii, jaśminu, fiołka czy róży jakie zawierają klasyczny perfum Lancome Tresor.

Na ciepłe dni producenci polecają także świeże, energetyczne,owocowe kompozycje, w których wyczuwalna jest woń cytrusów jak : bergamotki, cytryny, mandarynki czy limonki. Perfumy są dla kobiety niczym druga skóra. Są niezbędnym detalem, który dopełni strój i podkreśli jej indywidualny charakter. Bo która kobieta nie lubi być wyróżniona, gdy męskie spojrzenia skierowane są właśnie na nią.

Dodaj komentarz