Czym cechuje się dobry tani laptop do gier?

laptop
Choć na rynku znajduje się coraz więcej laptopów gamingowych, to większość z nich cechują astronomiczne ceny. Nie znaczy to jednak, że niemożliwym jest kupić dobry tani laptop do gier. Aby to zrobić wystarczy zwracać uwagę jedynie na konkretne parametry laptopa, zamiast szukać najwyższej jakości sprzętu. Tak naprawdę laptopowi gamingowemu wystarczy jedynie kilka wysokiej jakości komponentów, podczas gdy inne z nich są jedynie przyjemnym, lecz drogim dodatkiem. O jakich komponentach mowa? Czego szukać w tanich laptopach do gier?

Procesor i karta graficzna podstawą każdego laptopa

Najważniejszymi komponentami każdego laptopa do gier zawsze są procesor i karta graficzna. Mimo że to od nich w głównej mierze zależy jak sprzęt poradzi sobie z daną grą, tych części laptopa nie można wymienić, więc trzeba wybrać przenośny komputer z procesorem i kartą graficzną możliwie jak najnowszej generacji. Są to tak naprawdę jedyne komponenty laptopa, na których nie można przyoszczędzić, jeżeli chce się grać w wymagające gry.

Laptop gamingowy a pamięć RAM

Nie da się zaprzeczyć temu, że jednym z podstawowych wymagań każdej gry jest odpowiednia ilość pamięci RAM w laptopie. Niemniej wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nawet w laptopie można łatwo zamontować dodatkową pamięć RAM, bez wizyty w żadnym serwisie. Dlatego kupując laptop gamingowy można śmiało pokusić się o tańszy model z mniejszą ilością RAM-u, a niezbędną ilość kupić osobno w dowolnym czasie.

Dobre chłodzenie a wydajność laptopa

Mogłoby się wydawać, że zwykłe otwory wentylacyjne, czy szybkość obrotów wentylatora nie jest tak istotna dla wydajności laptopa jak inne komponenty. Niemniej laptopy mają tendencję do łatwego przegrzewania się, nawet jeśli są to drogie laptopy gamingowe. Z kolei przegrzany sprzęt szybko traci na wydajności i nie korzysta z pełnego potencjału zamontowanych części. Dlatego przy wyborze laptopa koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to ile ma on otworów wentylacyjnych i jakiej jakości jest znajdujący się w nim wentylator.

Dodaj komentarz