Czym kierować się w wyborze szkoły jazdy?

W ostatnim czasie szkół prowadzących naukę jazdy jest coraz więcej. Prezentują one bardzo zróżnicowany poziom, a przecież to od nich zależy jacy kierowcy będą jeździli po drogach i jakie na tych drogach będzie bezpieczeństwo. Czym więc kierować się w wyborze szkoły jazdy?

Nauka jazdy to bardzo trudna i wymagająca od młodego kierowcy ogromnego samozaparcia czynność, w której może pomóc dobry ośrodek i sympatyczny znający się na rzeczy instruktor.
Kryteriów w wyborze szkoły jazdy w stolicy możemy wymienić bardzo wiele. Do najważniejszych zaliczyć należy przede wszystkim zdawalność prawa jazdy w danym ośrodku. To możemy bez problemu sprawdzić w odpowiednim Wydziale Komunikacji.

Oczywiście mając na uwagę to, że za kierownica podczas kursu spędzimy kilka godzin, bardzo ważna jest osobowość instruktora. On przecież będzie gwarantem tego, czego podczas kursu się nauczymy. Dobry i rzeczowy instruktor nauczy nas o wiele więcej niż choleryczny i bardzo ekspresyjny, przy którym możemy nabawić się nerwicy.
Przed wyborem szkoły jazdy dobrze jest zapoznać się, na jakich maszynach będziemy się uczyć jeździć. Idealne by było, żeby na takich samych zdawać później egzamin. Ilość też jest ważna, gdyż im więcej samochodów w ośrodku tym łatwiej umówić się na jazdy a poza tym, dobrze jest wypróbować jazdę różnymi maszynami nawet tej samej marki, bo one i tak różnią się od siebie.

Jedną z najważniejszych rzeczy jest cena. Nie zawsze szkoły, które oferują najtańsze kursy, są zarazem najgorsze, tak jak wysoka cena za nauką nie zagwarantuje nam profesjonalnej nauki. Dobrze jest poczytać warunki umowy czy nie ma niej ukrytych kosztów.
Dobrze jest poszukać szkołę, w której można nieodpłatnie uczestniczyć w jakimś wykładzie, sami odpowiemy sobie na pytanie, czy taka szkoła nam odpowiada.

Wybór szkoły jazdy należy bardzo dobrze przemyśleć, nie wolno jej podejmować zbyt szybko, kierując się impulsem. Od tego, jaki ośrodek kształcenia kierowców wybierzemy, zależeć będą nasze późniejsze umiejętności i bezpieczeństwo na drodze.

Dodaj komentarz