Debiut rakiety SpaceX Falcon Heavy

start rakiety kosmicznej
SpaceX wystrzelił najpotężniejszą rakietę świata w swój pierwszy lot od dłuższego czasu, a Falcon Heavy dostarczył cenny ładunek na orbitę. Premiera Falcon Heavy ma duży wpływ, nie tylko ze względu na ich imponujący zasięg fizyczny. Jego zdolność do przenoszenia 140.000 funtów ładunku była konkurencyjna tylko przez wycofaną z eksploatacji rakietę Saturn V NASA, która pomogła przenieść astronautów na Księżyc podczas misji Apollo (za pośrednictwem National Geographic). Pomimo pierwszego udanego startu w 2018 r., rakieta SpaceX wystrzeliła od tego czasu w sumie tylko trzy starty, ostatni w 2019 r.

Jednak wykazała obiecujące wyniki podczas kilku misji, w tym historycznego udanego startu komercyjnego. Najpotężniejsza rakieta operacyjna Ziemi wykonała również misje dla NASA, pomagając w rozwoju technologii kosmicznej i przyszłej eksploracji Marsa w tym procesie (za pośrednictwem NASA). Teraz SpaceX wykorzystał Falcon Heavy do dostarczania krytycznych ładunków na wysoką orbitę okołoziemską, dzięki United States Space Division. Jaka była pierwsza misja Falcona Heavy od ponad trzech lat?

Falcon Heavy SpaceX uruchomił dodatkową misję. Rakieta SpaceX została zaprojektowana w celu dostarczenia krytycznych ładunków dla Wspólnej Misji Sił Kosmicznych Stanów Zjednoczonych USSF-4. Według amerykańskich sił kosmicznych Falcon Heavy przewoził „różne ładunki”, które, jak mówiono, „wspierają i przyspieszają rozwój technologii kosmicznej”. Mówi się, że te wielowarstwowe ładunki obejmują liczne mikrosatelity i CubeSaty (za pośrednictwem Spaceflight Now). Celem tego urządzenia jest testowanie warunków środowiskowych na orbicie okołoziemskiej i zademonstrowanie możliwości technicznych. Urządzenia te będą wykorzystywane w przyszłej technologii kosmicznej i przyszłych misjach.

Chociaż dziś rano na wyrzutni było dość mgła, dzisiejsza misja rozpoczęła się zgodnie z planem. W dodatku premiera wydaje się przebiegać bez zarzutu. Chociaż nie widzieliśmy ładunku wymaganego przez klienta SpaceX (w tym przypadku US Space Force), widzieliśmy, że oba ładunki Falcon Heavy z powodzeniem lądują na Ziemi. Jak na rakietę, która nie wystartowała od 40 miesięcy, SpaceX musi być bardzo zadowolony z dzisiejszego startu.

Dodaj komentarz