Jaka pomoc w przypadku ostrogi piętowej?

Chodzenie w przypadku wielu schorzeń w obrębie stopy stanowi poważne ograniczenie. Dlatego obok odpowiedniego leczenia i ćwiczeń warto zastosować odpowiedni rodzaj wkładek do obuwia. Przykładem może być ostroga piętowa wkładki, które stają się dla osób z tym schorzeniem istotną pomocą, zwłaszcza niwelującą ból, który utrudnia chodzenie.

Obuwie w przypadku ostrogi piętowej koniecznie musi być wygodne, dopasowane tak, by nie doprowadziło do pogłębienia się schorzenia. Wkładki jako dodatkowa pomoc amortyzują ruch stopy podczas chodzenia, co ma oczywiście zbawienny wpływ na jakość życia.

Ostroga piętowa z reguły pojawia się u osób, które zdecydowanie dużo czasu spędzają w pozycji stojącej. Wkładki tego typu można również używać zapobiegawczo, jeśli akurat taki jest charakter naszej pracy.
Ostroga piętowa bardzo często pojawia się u kobiet w ciąży, co związane jest ze wzrostem wagi. Lekarze zalecają ciężarnym od pierwszych dni ciąży dbać o stopy i nosić wkładki profilaktyczne uniemożliwiające wystąpienie jakiegokolwiek zwyrodnienia.

Dodaj komentarz