Kolorowe podłogi

Z reguły poszukujemy odpowiedniej barwy, aby pomalować ściany. Jednak trend ten zmienia się momentami aż nazbyt diametralnie i zamiast szukać odpowiedniej farby do pomalowania ścian w sypialni czy w kuchni, szukamy specjalnych farb za pomocą których zmienimy wygląd podłóg w naszym mieszkaniu.

Chociaż jest to pomysł dość świeży i póki co spotykany głównie w wyposażeniach wnętrz typu sztokholmskiego, to jednak coraz częściej gości również w naszych domach i mieszkaniach.
Pomysł jest dość dobry, jednak nadaje się tylko w przypadku, kiedy dane pomieszczenie nie jest narażone na niszczący wpływ ze strony rzeczy brudzących. Aby bowiem całość świetnie się prezentowała i pomieszczenie nie było nazbyt pstrokate, dobrze jest aby ściany w danym pomieszczeniu pomalowane były na biało. Kolory i barwy ma reprezentować tylko podłoga, którą to z kolei możemy przyozdobić takim odcieniem, jaki tylko nam się spodoba. Dobrze jest również zadbać o to, aby meble miały bardziej stonowane kolory, dopasowane odpowiednio do koloru podłogi.

Kolorowe podłogi powstają z paneli, które mają różnorodne barwy i tworzą w ten sposób specyficzną bardzo mozaikę. Podobnymi panelami są wyłożone dolne partie ścian, aby w ten sposób podkreślić jeszcze bardziej innowacyjność takiego wystroju. Różne odcienie pomarańczy, zieleni, żółci i różu uzupełnia się panelami w kolorze drewna, aby nie przesadzić z różnymi odcieniami.

Dodaj komentarz