Najdroższe na świecie perfumy dla kobiet

perfumy
Ile dana osoba byłaby skłonna wydać na markowe perfumy? Rzeczą w autentycznych i oryginalnych zapachach jest to, że mają swoją cenę. Ale czy wiesz, że ceny mogą wzrosnąć nawet o milion dolarów?

Taką inwestycję większość ludzi mogłaby nazwać śmieszną, ale dla tych, których stać na perfumy o wysokich cenach, liczy się jakość i produkt. Perfumy nie różnią się tak bardzo od charakterystycznych przedmiotów, takich jak torby czy szafy. Będąc jednak czymś, co można konsumować, uwaga skupia się na butelce i opakowaniu, które ostatecznie stają się rzadkim kolekcjonerem.

Dlaczego trend się utrzymuje?

Widok butelek ozdobionych specjalnymi kamieniami lub wyrzeźbionych ze specjalnych elementów to jeden z czynników, który je wyróżnia. Niektórych może to obchodzić, a innym nie. Ale z drugiej strony musisz wziąć pod uwagę, że wszystko jest ze sobą powiązane. Pewien zapach staje się egzotyczny i bujny nie tylko przez producenta marki, ale także przez sposób, w jaki są ostatecznie reprezentowane.

Dlatego nie zdziw się, dlaczego niektórzy ludzie wybierają drogie perfumy, szczególnie te trudne do znalezienia. Ci ludzie nie wyrzucają pieniędzy, ponieważ mają dużo do stracenia. Chcą raczej kupić to, za co płacą.

Jeśli więc usłyszysz, że ktoś wydaje nawet milion na jedną markę perfum, nie zdziw się. Najlepiej byłoby, gdyby ograniczało się to do tych, którzy zarabiają miliony dolarów, a tym samym mogą kłaść nacisk na zapach, który noszą, zwłaszcza te o wysokim profilu.

Najdroższe perfumy na świecie

Ale co sprawia, że ​​perfumy są tak drogie? Czy istniałby taki, który naprawdę kosztowałby nawet milion? Odpowiedź brzmi tak, jak zobaczysz w 5 markach perfum wymienionych poniżej.

Produkcja perfum przebiega tak samo, jak każdy towar. Wymaga odpowiedniej produkcji, do której potrzebne byłyby rzadkie kwiaty, zioła czy korzenie. Butelki, w których by się znajdowały, nie są zwykłymi butelkami, zwykle formowanymi i osadzanymi specjalnymi klejnotami lub kamieniami.

Są też osoby promujące celebrytów i materiały promocyjne, których wyprodukowanie wymagałoby milionów. Podsumuj to i być może zorientujesz się, dlaczego perfumy są wyceniane tak, jak są.

Niektóre przykłady tych drogich perfum są wymienione poniżej. W zależności od upodobań oto niektóre z najdroższych, jakie można znaleźć na rynku.

1. Golden Delicious Millon Dollar DKNY

Jak, u licha, te perfumy mogą kosztować 1 000 000 dolarów? Cóż, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że jest on w 14-karatowym żółtym i białym złocie w kształcie jabłka, razem z klejnotami, które były umieszczane ręcznie, to być może taka cena może jakoś uzasadnić cenę. Wśród klejnotów znajduje się 2700 białych diamentów, turkusów i innych drogocennych klejnotów, które przedstawiają panoramę Manhattanu, a także inne kontynenty świata. Umieszczenie wszystkich 2909 kamieni na butelce zajęło aż 1500 godzin.

2. Clive Christian nr 1 Passant

Innymi drogimi perfumami są Clive Christian No. 1 Passant. Kosztuje około 250 000 $ za uncję i jest czymś wydanym w tym roku na cześć nowego sklepu Clive’a Christiana. Perfumy szczycą się ręcznie robioną butelką z 24-karatowego złota i są ozdobione ponad 2000 białych diamentów aż po szyjkę butelki i kryształową nakrętkę.

3. Clive Christian „Imperial Majesty”

Następna jest kolejna od Clive’a Christiana, nazywana Cesarską Mością. Tym razem występuje w zdobionej górze podkreślonej 5-karatowym diamentem o szlifie brylantowym. Produkt był znany jako najdroższe perfumy w 2003 roku, a następnie ponownie w 2010 roku. Clive Christian „Imperial Majesty” sprzedaje się za 12721,89 USD za uncję.

4. Baccarat Les Larmes „Sacrees de Thebes”

Ten utwór został pierwotnie wydany w 1998 roku przez Les Lames i Baccarat. Baccarat Las Larmes „Sacrees de Thebes” składa się z mieszanki, która zawiera jaśmin, drzewo sandałowe, piżmo, ylang ylang i mirrę i została zainspirowana Egiptem i grobowcem króla Tuta. Baccarat Las Larmes „Sacrees de Thebes” kosztuje około 6800 dolarów za uncję.

5. Grand Extrait Chanel nr 5

Wśród drogich perfum, których ludzie mogą szukać, znajduje się Chanel No. 5 Grand Extrait. Ten wariant jest dostępny w wielkiej butelce do kolekcjonowania, w której kryje się zapach róży i jaśminu pochodzący z pól Francji.

Chanel No. 5 Grand Extrait to coś produkowanego w ograniczonych ilościach i sprzedawanego za około 4200 USD za uncję.

Więc jak bardzo jesteś perfumeryjnym orzechem i ile jesteś w stanie wydać? Choć dla niektórych jest to absurdalnie drogie, pamiętaj, że nie zawsze chodzi tylko o zawartość perfum.

Dla niektórych ważna jest butelka i opakowanie, co w większości przypadków staje się przyczyną drogiej metki.

Dodaj komentarz