Nowy wyświetlacz Apple Studio?

Apple
W lipcu 2021 r. w świecie Apple pojawiły się plotki, że firma z Cupertino pracuje nad nowym wyświetlaczem Apple z chipem przeznaczonym dla iPhone’a i silnikiem Neural Engine, potencjalnie nawet droższym niż obecny Pro Display XDR, który kosztował nawet 4000 dolarów. Sześć miesięcy później druga seria przecieków pokazała, że ​​gigant technologiczny może się rozwijać i znacznie taniej; w tym roku może pojawić się drugi monitor zewnętrzny. Wielu miało nadzieję, że Apple uczyni monitor bardziej przystępnym cenowo niż Pro Display XDR, który jest wyraźnie skierowany do użytkowników biznesowych o wyższych dochodach niż większość konsumentów.

Dziś nowy raport od 9to5Mac mówi, że firma pracuje nad czymś, co nazywa się Apple Studio Display 7K, powołując się na źródła zaznajomione z projektem. Ten model musiałby być droższy niż Pro Display XDR, aby pomieścić mocniejsze specyfikacje i wyższą rozdzielczość.

Pro Display XDR kontra Apple Studio

Jak donosi Filipe Espósito z 9to5Mac, nie jest do końca jasne, czy nowy wyświetlacz Apple Studio Display będzie iteracją Pro Display XDR, czy też wprowadzi zupełnie nową opcję do aktualnej oferty Apple. Jeśli przecieki są prawdziwe, będą oczywiste różnice między dwoma ekranami. Obecny

Pro Display XDR ma 32-calowy panel z 218 pikselami na cal i działa w rozdzielczości 6K (6016 x 338
p). Ponieważ Apple Studio Display będzie działał w wyższej rozdzielczości, wartość pikseli wzrośnie do 27 punktów, a 2
5 pikseli na cal w 36-calowym panelu sprawi, że obraz będzie wyglądał ostrzej i wyraźniej dla wszystkich. nie mruż oczu. Jednak nadal nie jest jasne, czy będzie zawierał tak dużą gęstość pikseli, czy też zachowa 218 pikseli na cal.

Espósito poinformowało w tym samym czasie zeszłego lata, że ​​Apple testował nowy zewnętrzny wyświetlacz o nazwie J327, wraz z chipem A13. Według źródeł zaangażowanych w projekt, ten tak zwany monitor Apple Studio to w rzeczywistości ten sam model J327.

Czy Apple Studio Display pojawi się na wiosennej imprezie Apple?

Kiedy Apple planuje wypuścić nowy wyświetlacz Apple Studio, jest obecnie nieznany. Firma oczywiście nie komentuje plotek ani spekulacji, ani nie potwierdza, że ​​trwają prace nad nowym zewnętrznym wyświetlaczem. W tym momencie nie jest również jasne, czy będzie gotowy na czas, aby pojawić się na nadchodzącym wydarzeniu Apple Spring we wtorek 8 marca.

W zeszłym miesiącu Mac Gurman ogłosił w swoim biuletynie Bloomberg Power On, że Apple ma ogłosić kilka nowych komputerów Mac na tym wydarzeniu. Jednym z nich jest nowy 13-calowy model MacBooka Pro z chipem M2, który zastąpi model z 2020 roku i spadnie poniżej 14-calowych i 16-calowych laptopów z linii MacBook Pro. Kilka innych modeli, które prawdopodobnie pojawią się we wtorek, to „półwymiarowy” Mac Pro, pierwszy w linii, który będzie zasilany przez chip Apple Silicon, a także przeprojektowany MacBook Air z chipem Apple.M2 jest aktualizowany codziennie.

Dodaj komentarz