Opowieści tworzone przez perfumy

flakon perfum
Zapach od lat jest niedoceniany i łatwo zapomnieć, że pomaga tworzyć nasze wspomnienia. Zapach pomaga nam zapamiętywać czasy, ludzi, a nawet miejsca. Ponadto zapach pomaga tworzyć wspaniałe elementy kulturowe.

Poprzez znaczenie perfum możemy zobaczyć ewolucję użycia perfum w ramach rytuału do dziś w ramach ludzkiego zestawu kosmetycznego.

Egipcjanie, Grecy i Persowie po raz pierwszy używali perfum w ceremoniach religijnych, a nie jako kosmetyki. Z biegiem czasu zastosowania się zmieniły, a perfumy szybko stały się czymś więcej niż zwykłym produktem pielęgnacyjnym. Wieki później ludzie zaczęli częściej używać perfum, zachęcając i zachęcając wielu perfumiarzy do tworzenia różnych zapachów.

Ale dziś te perfumy kojarzą się z różnymi konotacjami. Być może najpotężniejsze perfumy pamięciowe dają nam jeden z najbardziej naturalnych aktów seksualnych na świecie. Perfumy zawsze wiedzą, jak złagodzić dla nas tę potrzebę. Pojedyncza inhalacja może nas rozgrzać i wciągnąć w inną osobę, która ma ten zapach. Nasz zmysł węchu jest bardzo aktywny zawsze i wszędzie. Moc perfum nigdy się nie zmienia, czasami wywołując ciepłe chwile zapachu perfum, budząc najbardziej cielesne potrzeby człowieka.

Perfumy zawsze miały niezwykłą moc. Perfumy opowiadają historie, potrzeby i pragnienia. Jest to oczywiste dla perfumiarzy poszukujących idealnego zapachu seksu, erotyki i libido. Podążaj ścieżką pamięci i spójrz na perfumy, które zostały wynalezione przez lata, aby mieć związek z seksem.

Shalimar
został stworzony w 1921 roku przez Dom Guerlain, z zamiarem sprawienia, by pachniał jak kochanka. Jego własnymi słowami: „Perfumy powinny pachnieć jak spód mojej kochanki”. Shalimar został zainspirowany być może jedną z najwspanialszych historii miłosnych wszechczasów, historią cesarza Mogołów, Szahdżahana i Mumtaza Mahala.

Tabu
został wprowadzony na rynek w 1932 roku, kiedy Jean Carles z Dana Company stworzyła perfumy, które sprawią, że nie będziesz mógł zapomnieć. Mówiono, że Carles został poinstruowany, aby stworzyć zapach, który może nosić prostytutka, i voila, stworzono Tabu. Tabu było w stanie zapewnić idealny zapach, który symbolizował wszystko, co zakazane. Mieszał zapachy róży, kwiatu pomarańczy, jaśminu, zmysłowego wetiweru mchu dębowego, bursztynu i piżma. Tworząc mieszankę uroku i uwodzenia, drażni, intryguje i prześladuje zmysły.

W 1947 r. Bandit przyszedł na rynek. Została stworzona przez lesbijską perfumiarza i modelkę Germaine Cellier. Zapach modelek zmieniających bieliznę na pokazie mody Roberta Pigueta przykuł jej uwagę i stał się inspiracją dla perfum. Teraz ten zapach kobiet zmieniających majtki to zapach stworzony dla mężczyzn.

W 1977 r. Opium został uruchomiony przez Yves Saint Laurent. W swoim czasie wywołał wiele kontrowersji, które wywołały protesty chińskich Amerykanów, którzy byli urażeni nazwą. Jednak to niewiele zmieniło zapotrzebowanie na taki zapach. Ludzie pragnęli pikantnego, utrzymującego się zapachu, który zapewniał Opium – zapachu, który krzyczał o seksie, narkotykach i uroku.

Obsession ukazał się w 1985 roku, stał się synonimem erotyki, gdy tylko pojawiły się jego materiały reklamowe. Jego reklamy były dość odważne i rozwiązłe, podobnie jak życie Calvina Kleina. Obsesja dostarczyła zapachu, który najlepiej symbolizował obsesję społeczeństwa na punkcie pracy i miłości.

W tym samym roku Christian Dior wprowadził zapach, który w tamtym czasie był tak wyrazisty.
Poison był jak eksplozja zapachu gumy winogronowej – był ciężki, owszem, ale wciąż zmienny. Ze względu na swój zapach przyciąga uwagę, gdy użytkownik wchodzi do pokoju. Trucizna stanowiła najlepszą kombinację seksu i niebezpieczeństwa, jaką mógł zapewnić zapach.

Dodaj komentarz