Perfumy dla początkujących

Jaka jest różnica między perfumami, wodą perfumowaną, wodą toaletową, kolońską i testerami?
Kupowanie zapachów może być w najlepszym przypadku zagmatwane lub przytłaczające w najgorszym. Istnieją nie tylko nuty górne, środkowe i dolne, ale całe klasy zapachów. Co więcej, gdy już zdecydujesz się na zapach, musisz podjąć kolejną decyzję: perfumy, wody perfumowane, wody toaletowe czy wody kolońskie?

Zapachy są dostępne w postaci perfum, wód perfumowanych, wody toaletowej lub wody kolońskiej. Głównym ich czynnikiem różnicującym jest stężenie związków aromatycznych w rozpuszczalniku – czyli to, ile zapachu jest w składzie preparatu. Im bardziej aktualny koncentrat perfum zawiera, tym dłużej zapach będzie się utrzymywał na skórze i tym droższy produkt. Poniżej znajduje się podział tych kategorii.

Perfumy

Perfumy, nazywane również ekstraktami perfum, są najbardziej skoncentrowaną formułą i zwykle są najdroższe. Zawiera 15-30% związków aromatycznych. Ze względu na dużą zawartość związków aromatycznych najdłużej utrzymuje się również po nałożeniu na skórę. Zwykle jest sprzedawany w małych butelkach o pojemności 1 uncji lub mniejszej.

Woda perfumowana

Eau de parfum, zwana także wodą perfumowaną, to kolejna najbardziej skoncentrowana formuła i jeden z najpopularniejszych zakupów. Zawiera 10-15% związków aromatycznych.

Woda toaletowa

Woda toaletowa jest również popularnym wyborem i jest tańsza niż perfumy lub preparaty perfumeryjne, chociaż jej zapach nie utrzymuje się tak długo po nałożeniu na skórę. Woda toaletowa zawiera 5-20% związków aromatycznych.

Woda Kolońska lub Eau de Cologne

Eau de Cologne pochodzi z Kolonii w Niemczech. Obecnie jest to ogólny termin, który definiuje klasę preparatów zapachowych na podstawie ich typowego stężenia około 2-5%. Produkty z Kolonii są dostępne zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet i czasami mylone są z wodą po goleniu, która w rzeczywistości jest formułą zawierającą nawilżacz, środek antyseptyczny i perfumy. Ponadto woda po goleniu może być żelem, balsamem lub płynem.

Tester

Testery są jeszcze bardziej przecenione niż fantazyjne wersje pudełkowe i są świetne, jeśli nie potrzebujesz fantazyjnego pudełka. Testery są w 100% autentyczne, świeże i całkowicie pełne, tak jak oryginalny zapach, jednak są przeznaczone na ladę w domu towarowym. Testery często są dostarczane w zwykłym białym pudełku, ale czasami nie mają czapki ani pudełka. Oszczędność na opakowaniu oznacza, że ​​oszczędzasz jeszcze więcej!

W przypadku każdego stężenia perfum butelkę należy szczelnie zamknąć i przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, z dala od okien, bezpośredniego światła słonecznego lub źródeł ciepła, aby zmaksymalizować jej trwałość. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, przechowuj otwarte butelki w ich pudełkach. Zapachy trwają zwykle trzy lata od daty ich wyprodukowania.

Dodaj komentarz