Perfumy – pamiątka z Francji

Francja kusi licznymi atrakcyjnymi wyrobami, które odwiedzający ten kraj turyści kupują wyjątkowo chętnie. Pamiątki z podróży do Francji to nie tylko regionalne wyroby, to również odzież oraz antyki.Co najczęściej kupują turyści goszczący we Francji?

Świetnym miejscem na zakupu jest Paryż, znany z wielkich domów towarowych. Tu kupuje się głównie odzież oraz oryginalne francuskie perfumy. Francuska moda i możliwość przywiezienia z podróży najmodniejszych kreacji kusi przede wszystkim panie, dla których paryskie butiki są ogromną pokusą. Kuszą również francuskie perfumy, przy czym w poszukiwaniu ciekawych zapachów warto zajrzeć do Prowansji.

Antyki to kolejne „pamiątki”, które można nabyć na popularnych we Francji targach staroci. Na nich można kupić i stare meble, i inne starocie, jak ołowiane żołnierzyki, stare mundury czy też kapelusze. Warto odwiedzić również francuskie antykwariaty, w których nie brak ciekawych okazów. Najbardziej atrakcyjne pchle targi organizowane są w Dolinie Loary, a w szczególności w Angers. Z regionalnych pamiątek warto zwrócić uwagę na rustykalne wyroby garncarskie z których znane są Normandia oraz Bretania, zaś w Dolinie Loary można nabyć ciekawe przedmioty wykonane z porcelany.

Dodaj komentarz