Tabletki na uspokojenie bez recepty

Każdego dnia jesteśmy narażenie na stresowe sytuacje. Życie wymaga ona ciągłego pośpiechu i bardzo często nie mamy czasu na chwilę relaksu. Co więcej, jesteśmy coraz bardziej przemęczeni i znudzeni takim trybem funkcjonowania. By trochę zwolnić tempa, można skorzystać ze specjalnych preparatów. Obecnie znaleźć można ich wiele zarówno tabletki na uspokojenie bez recepty, jak i te przepisywane przez lekarza. Najczęściej pomagają spokojnie zasnąć i spojrzeć na kolejny dzień zupełnie inaczej dzięki naładowanym bateriom.

Ziołowa alternatywa dla farmaceutyków przepisywanych przez lekarza
Leki uspokajające bez recepty są alternatywą dla preparatów farmakologicznych przepisywanych przez lekarzy. Bardzo skuteczne w tym przypadku są herbatki ziołowe takie jak melisa czy dziurawiec. Można je stosować jedynie, gdy nie przyjmujemy żadnych antydepresantów, ponieważ mogą wchodzić w interakcje z takimi lekami.

Ukojenie przyniosą także szyszki chmielu. Sprawią one, że poprawi się jakość naszego snu. W wyciszeniu pomóc może także kozłek lekarski. Na szczególną uwagę, jeśli chodzi o wyciszenie, zasługuje inozytol, który skutecznie wspiera prawidłową pracę komórek nerwowych.

tabletki na uspokojenie bez recepty
Pozostałe najczęściej stosowane zioła to:

melisa lekarska – działa kojąco na układ nerwowy. Najczęściej wykorzystuje się ją w walce z bezsennością.
ziele serdecznika – nieocenione przy schorzeniach serca. Wzmacnia mięsień sercowy oraz działa kojąco na układ nerwowy
kozłek lekarski – określany także jako waleriana wykorzystywany jako środek uspokajający. Jego stosowanie zaleca się osobom mającym problemy z zasypianiem oraz cierpiącym na stany lękowe.

Tabletki na uspokojenie bez recepty – kiedy stosować a kiedy nie
W przypadku gdy tabletki na uspokojenie bez recepty nie dadzą pożądanych efektów, warto udać się do lekarza, który przepisze te dostępne jedynie na receptę. Takie leki cechuje natychmiastowe działanie a lekarzem, który je może przepisać, jest psychiatra. Metoda leczenia jest zawsze dobierana indywidualnie do każdego pacjenta. Najczęściej korzysta się z leków należących do grupy benzodiazepin. Niestety czasami takie leki mogą dawać niepożądane efekty oraz powodować uzależnienie. Jeżeli ich dawka jest zbyt duża to pojawiać się może także senność. Przeciwskazaniem do stosowania takich leków jest ciąża. Dodatkowo nie można prowadzić auta, jeżeli jesteśmy pod wpływem takich środków.

Dodaj komentarz