Wadliwe baterie w telefonach

Poprzednie wakacje były wyjątkowo gorące, upał dawał się we znaki nie tylko ludziom i zwierzętom. Przynajmniej kilkanaście osób zostało rannych w wyniku eksplozji baterii do telefonów. W wyniku dochodzenia okazało się, że baterie do telefonów wykorzystane w feralnych modelach nie były oryginalnymi akumulatorami.

Prawdopodobnie właściciele feralnych aparatów niewłaściwie sformatowali akumulatory gsm, w które standardowo wyposażone są telefony. Zamienniki wyprodukowano w jednej z chińskich fabryk z poważnym naruszeniem zasad konstrukcji baterii.

Wadliwe akumulatory trafiły także do innych krajów, gdzie podobne sytuacje także miały miejsce. Niestety oszczędność nie zawsze popłaca i używanie części zamiennych, które nie są oryginalne może skończyć się tragedią. Na szczęście tym razem nic nikomu się nie stało i skończyło się jedynie na chwili strachu. Telefony komórkowe podobnie jak inne urządzenia wymagają stosowania oryginalnych części aby korzystanie z nich było bezpieczne. Nie zawsze jednak mamy na to wpływ, więc zapytajmy w punkcie serwisowym czy używa oryginalnych części. Podobną zasadę należy stosować w przypadku innych urządzeń, które ulegną awarii.

Dodaj komentarz