Warkocz w kontrolowanym nieładzie

Kiedyś warkocze zaplatały grzeczne dziewczynki do szkoły, dziś pokazują się nich gwiazdy na czerwonym dywanie. Jest mnóstwo sposobów zaplatania warkoczy. Bardzo modny jest warkocz tak zwany rybacki, gdzie zaplata się włosy na przemian. Najmodniej jest gdy warkocz upięty jest tak by wyglądał na wykonany w nieładzie. Taki kontrolowany bałagan jest jednak trudny do osiągnięcia. Do wykonania go potrzeba mieć włosy minimum średniej długości i dość grube.

Im gęstsze włosy tym lepszy efekt osiągniemy. By warkocz wyglądał na taki w kontrolowanym nieładzie potrzebna będzie lokówka, dla osób z włosami kręconymi wystarczy suszarka z dyfuzorem, pianka do włosów, lakier do włosów oraz grzebień czy szczotka. Suszarka i lokówka przydadzą się by nadać włosom większej objętości, mają być one rozwichrzone. Warkocz pleciemy w klasyczny sposób, dzieląc włosy na trzy, równe części, jednak włosy z góry musza być luźno puszczone.

Po wykonaniu warkocza wcześniej puszczone pasma włosów należy skręcić w spirale. By efekt końcowy był zadowalający warto całą fryzurę spryskać lakierem do włosów. Bardzo efektowanie wygląda ta fryzura gdy włosy u góry mocno się utapiruję i uniesie ku górze. Wówczas warkocz jest jakby zakończeniem całej kompozycji i włosy wyglądają bardzo fantazyjnie. Uczesanie wygląda na bardzo skomplikowane, choć w rzeczywistości nie jest trudne do osiągnięcia.

Dodaj komentarz