Wodór może wkrótce zasilać rakiety SpaceX?

start rakiety
Wodór jest najobficiej występującym zasobem naturalnym w naszym wszechświecie, a wykorzystanie jego energii może stanowić alternatywę dla innych gęstych i zależnych od energii źródeł energii. Chociaż samochody wodorowe zostały potępione, gaz jest już używany do zasilania statków kosmicznych (za pośrednictwem NASA), ale metoda produkcji ciekłego wodoru, który wystrzeliwuje w niebo, nie zawsze była najczystszym wyborem. The New York Times donosi, że ostatnie badania wykazały akumulację dwutlenku węgla w procesie tworzenia tzw. szarego wodoru.

Według Popular Mechanics niedawno ogłoszono, że SpaceX współpracuje z firmą zajmującą się energią odnawialną Green Hydrogen International w celu uzyskania skroplonego wodoru potrzebnego do przyszłych startów. GHI szacuje, że ich zakład w południowym Teksasie może o rząd wielkości przekroczyć obecną produkcję zielonego wodoru nawet w największej istniejącej elektrowni (do 3 miliardów kilogramów rocznie).

Nowe techniki rozszczepiania atomów wodoru mogą utorować drogę naprzód

Wodór można wydobywać na wiele sposobów. Petrofac informuje, że w zależności od metody produkcji, wodór nazywa się zielonym wodorem, niebieskim wodorem i inną oznaczoną kolorami nomenklaturą.
Według Petrofaca, zielony wodór wykorzystuje elektrolizę, która polega na rozszczepieniu wody na oddzielne cząsteczki tlenu (O2) i wodoru (połączony H2). Daje ludziom możliwość wykorzystania mocy lokomotywy wodorowej przy jednoczesnej ochronie środowiska dla przyszłych pokoleń. Zamiast dodawać do atmosfery gazy cieplarniane, proces ten po prostu wytwarza tlen jako produkt uboczny.

Projekt Hydrogen City firmy GHI ma na celu dodanie miliardów kilogramów skroplonego wodoru do globalnej podaży każdego roku, zwiększając jego wykorzystanie w rakietach i wielu innych zastosowaniach. GHI zauważa, że ​​wytworzony zielony wodór będzie przechowywany w Salt Dome w Piedras Pintas, a następnie przetransportowany do SpaceX w Brownsville, przetransportowany do Corpus Christi, a następnie przekazany innym użytkownikom końcowym. Produkcja pomoże zmniejszyć zależność od sieci w Teksasie, ułatwiając produkcję obecnych i przyszłych elektrowni wodorowych oraz innych paliw i zastosowań komercyjnych, takich jak produkty amoniakalne i nawozy.

SpaceX jest już znaczącym graczem w świecie eksploracji kosmosu. W momencie publikacji SpaceX poinformowało o 185 startach, 147 lądowaniach i 122 lotach pod pasem startowym firmy. Pojazdy nośne wielokrotnego użytku mogą wkrótce zmienić to, co ludzie uważają za możliwe, jeśli chodzi o eksplorację nieba.

Nowy partner paliwowy może wznieść SpaceX i samą ludzkość na nowe wyżyny

Dodanie niezawodnego źródła paliwa, które nie ma negatywnego wpływu na środowisko, może zmienić sposób, w jaki SpaceX planuje i realizuje wszystkie przyszłe starty. New York Times donosi, że długoterminowy plan NASA dotyczący lądowania na Marsie obejmuje zakładanie placówek na naszym Księżycu i wokół niego. NASA wybrała już statek kosmiczny SpaceX, aby ich tam zabrać. Oczywiście, budowanie tam może być trudne z wielu powodów, ale jeśli masz solidnego partnera w SpaceX, NASA i innych agencjach kosmicznych na całym świecie, prawdopodobnie odkryjesz, że fizyczne wyzwania związane z zapewnieniem krytycznych zasobów, infrastruktury i narzędzia i personel są trochę łatwiejsze.

Ten nowy rozwój może po prostu zmienić to, do czego jest zdolny, nie tylko dla SpaceX, ale dla całej nauki o podróżach kosmicznych i eksploracji kosmosu.

Dodaj komentarz