Zabezpiecz swoje nogi!

Piłka nożna to piękna, widowiskowa, rozwijająca dyscyplina sportowa, która niestety również wiąże się z urazami, nieuniknionymi przy tak nieprzewidywalnym sporcie. Ambicja i wola walki nie zawsze idą w parze ze zdrowym rozsądkiem czy szczęściem. Czasem wystarczy chwila nieuwagi i doznajemy kontuzji, która na wiele miesięcy może nas wykluczyć z aktywności fizycznej.

Wielu groźnym sytuacjom możemy zapobiec, jeśli zaopatrzymy się w odpowiedni sprzęt. Wiele z nich regulują przepisy, które dbają o zdrowie zawodnika. Aby piłka nożna nie stała się zbyt bolesnym sportem, wynaleziono ochraniacze, które chronią najbardziej podatne na kontuzje miejsca naszego ciała. Jednym z nich niewątpliwie jest piszczel, który często obrywa wskutek groźnych wślizgów i innych bezpardonowych ataków. Twarde korki mogą wyrządzić wiele złego, dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć i dopasować idealny model ochraniaczy.

Jeśli w przeszłości miewaliście problemy ze stawem skokowym, możecie zainwestować w ochraniacze ze specjalnym zabezpieczeniem tej części kończyny dolnej. Dzięki temu nasze nogi będą zupełnie bezpieczne, nawet podczas bardzo zaciętej rozgrywki. Nie przeszkadzają w grze, są wygodne, praktycznie ich nie zauważamy, a odwalają kawał dobrej roboty. Wiele modeli wyposażonych jest w specjalne otwory, które gwarantują lepszą wentylację. Natomiast widoczny na zdjęciu pasek mocujący odpowiada za to, żeby ochraniacze nie zsunęły nam się z nogi w trakcie meczu. Ważne jest dobieranie ochraniaczy do konkretnego obuwia, aby podczas spotkania nie dochodziło do nieprzyjemnych obtarć. Komfort i bezpieczeństwo to podstawa. Tym kierujmy się przy wyborze.

Nie ma uniwersalnej recepty na sukces. Jeśli dodatkowe zabezpieczenie kostki krępuje nasze ruchy, komfort gry obniża się, wtedy lepiej zrezygnować i postawić na dużo mniejszy model, który jest lżejszy i sprawia, że czujemy się lepiej na boisku. Indywidualne wymagania wobec ochraniaczy są kluczowe.

Dodaj komentarz