Znajdź szczęście w butelce perfum

perfumy
Niektórzy mówią, że szczęście to zapach. Lub odwrotnie. Wierz lub nie, ale odpowiedni zapach i odpowiedni zapach mogą podnieść na duchu i zdecydowanie sprawić, że będziesz szczęśliwy.

Od czasów starożytnych badano wpływ zapachu na mózg i opracowano praktyczne metody, takie jak aromaterapia. Co więcej, perfumiarze od dawna poszukiwali idealnego składnika zapachowego, który zadowoliłby użytkowników i tych, którzy przypadkowo lub nie natkną się na perfumy.

Większość ludzi kupuje określoną markę perfum z dwóch powodów. 1) zwykle pomaga uwodzić feromonami, lub 2) sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy. To może nie być tak daleko, ponieważ badania wykazały, że większość składników zapachowych pomaga uwolnić negatywne emocje. Na przykład wiadomo, że róże i lawenda mają bardzo przyjemny zapach. Wreszcie lukrecja wywołuje uczucie czystego szczęścia.

Wanilia działa relaksująco, a cytryna i jaśmin działają uspokajająco i odświeżająco. Z drugiej strony cynamon i mięta są znane ze swoich ostrych aromatów. Kiedy te naturalne składniki są przekształcane w perfumy, wydobywane są i wzbogacane olejki eteryczne o czystym zapachu, wzmacniające działanie węchowe.

Jak perfumy sprawiają, że jesteś szczęśliwy?

Kiedy wąchasz perfumy, substancje chemiczne, które powodują nieprzyjemny zapach, dostają się do twoich płuc i stają się częścią twojego krwioobiegu. Następnie wywołuje szereg reakcji fizjologicznych i psychologicznych poprzez aktywność układu limbicznego, części mózgu, która kontroluje emocje. Najczęstszą fizjologiczną reakcją na zmysł węchu są gwałtowne zmiany poziomu substancji chemicznych w mózgu, takich jak serotonina, które kontrolują nastrój i osobowość.

Kluczem do potęgi perfum i zapachu jest ich bardzo bliski związek z pamięcią. Spośród pięciu zmysłów zapach jest najściślej związany z pamięcią. Zapach słynnych perfum może przypominać Ci bliskich. Owocowy zapach przywodzi na myśl młodość, a kwiatowy zapach przywodzi na myśl wyjątkowego przyjaciela. Tak czy inaczej, przywołanie tych wspomnień może dać ci natychmiastową ulgę, gdy czujesz się przygnębiony. Droga od nosa do mózgu jest zbyt krótka, a mózg ma problem z regulowaniem reakcji na określone zapachy. Jest to również jedna z przyczyn silnych zapachów.

Wolność wyboru

Z drugiej strony, choć cele wydają się takie same, dziś wciąż istnieje duża liczba perfum dostępnych dla chętnych do zapłaty. Dzięki temu ludzie mogą wybrać swój ulubiony zapach, który najlepiej opisuje ich osobowość. Nawet z perfumami swoboda wyrażania tego, kim jesteś, może być podnoszącym na duchu doświadczeniem.

W świecie pełnym ludzi, którzy zawsze starają się być replikami sławnych twarzy, perfumy dają Ci szansę na bycie oryginalnym. Pomyśl o perfumach jako celebracji swojej wyjątkowości i to jest jeden z powodów, dla których różnisz się od innych. Wybór odpowiednich perfum może sprawić, że będą się wyróżniać i od razu przykuć uwagę. W ten sposób perfumy sprawią, że poczujesz się dobrze i zadowolisz.

Więc kiedy jesteś sfrustrowany i przygnębiony, nie musisz śpieszyć się do psychologa ani opróżniać kieszeni na różne wakacje i zabiegi. Najpierw wypróbuj swoje ulubione perfumy. Perfumy mogą radykalnie poprawić nastrój, uszczęśliwić i sprawić, że poczujesz się lepiej. Musisz tylko wiedzieć, które perfumy reagują najlepiej – w każdym razie mogą to być twoje ulubione perfumy lub perfumy. Ponownie, jeśli czujesz się przygnębiony, dotknij go i przeżyj dzień.

Dodaj komentarz